Istanbul Twestival

Here is the last press release from the Istanbul Twitter Festival Team “Istanbul Twestival”. Unfortunately I only have a Turkish version. Google translate perhaps my pretties? :) I am happy to report that there will also be a Twestival in Ankara and in Izmir, which I will hopefully be helping out with.

You should follow them on twitter and keep posted, they also might still need help so get on helping!

İstanbul Twestival Global 2010 / 25 Mart 2010
Twestival ile Twitter Kullanıcıları ‘Dünyayı Değiştirecek’ Dakikaları Kutlayacak
300’den Fazla Dünya Şehri Aynı Gün Twitter Partisi Düzenliyor
25 Mart 2010’da 24 saat boyunca İstanbul’un da arasında olduğu 250’den fazla dünya kenti, Twitter üzerinden birbirini tanımış gönüllü organizatörler eşliğinde Twestival’i kutlayacak. Twitter’ın dünya çapındaki her kullanıcısının, yerel ve global bağış toplamayı sağladığı bu organizasyon, internetin sosyal yaşamı iyileştirme gücünü de ortaya koyuyor.
Hareketin lideri Amanda Rose, bir röpörtajında ‘Bu hareketin dünya çapında bu kadar pozitif karşılanması bizleri çok mutlu etti. Bu tip sosyal sorumluluk aktiviteleri, sanal dünyada tanımadığımız insanlarla bir araya gelmek ve böylece yardıma muhtaç vakıflara bağış toplamak için çok faydalı oluyor. Twestival %100 gönüllüler tarafından yapılmakta ve tüm gelirleri seçilen vakfa aktarılmaktadır. Bu sayede binlerce hayat üzerinde pozitif bir etkimiz oluyor.’ dedi.

İlk Twestival Global sonucunda, Etiyopya, Hindistan ve Uganda’da toplam 55 su kuyusu açıldı ve 17.000 çocuğa ömür boyu içme suyu sağlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Twestival Global için yine tüm dünya kenetlenerek iyilik yarışında olacak.
Twestival, Londra, Paris,New York, San Francisco, Toronto, Vancouver, Edinburgh, Frankfurt, Amsterdam, Beijing, Sidney, Melbourne ve Lima gibi birçok cosmopolit kentte kutlanmakta. Detaylı bilgi için web adresi; www.twestival.com.
2009’da hem global hem de yerel olarak İstanbul’da da düzenlenen Twestival’lerde Charity Water ve TODEV (Türkiye Otistikleri Destekleme ve Eğitim Vakfı) desteklendi. Bu yıl hazırlıkları devam eden etkinlikte tüm dünyada olduğu gibi elde edilen gelirler, Madonna’nın da destekçisi olduğu Concern Worldwide vakfına bağışlanacak.

Dünya çapındaki bu büyük iyilik hareketi; ‘twiter üzerinden sosyal farkındalığı arttırma’ amacıyla 2010’da Concern Worldwide için bağış toplayacak. (www.concern-worldwide.org ve http://twitter.com/concern )
Istanbul Twestival Global 2010 faaliyetlerini ve gelişmeleri takip etmek için istanbul.twestival.com adresini ziyaret edebilir, twitter üzerinden de @IstanbulTWSTVL hesabını izleyebilirsiniz.
*Program akışındaki belirlenen gelişmeler: Anadolu Sağlık Merkezi, İndeks İletişim, Kurumsal Haberler, Saylam Residence, Showhow, İmece, Yeşim Mutlu, Teknobeyin, Virgin Radio, Cicice, Red Bull sponsorlukları ve Begum Salihoglu ile Anilive canlı defile performansı, Gece Grubu performansı, konuk sanatçılar ile söyleşi ve stand-up showları ve birçok değerli Dj katılımı olacaktır.
Twestival’in Anakara ve İzmir’de de kutlanması planlanıyor.

İstanbul Twestival Global 2010 Şehir Organizatörü
Duygu Saylam
www.twitter.com/istanbulTWSTVL
http://istanbul.twestival.com

1 Comment so far

  1. istanbul twestival (unregistered) on March 5th, 2010 @ 6:06 pm

    thaks idil,
    istanbul twestival is willing to welcome you all on march 25th at tomtom sokak.
    great year is ahead!Terms of use | Privacy Policy | Content: Creative Commons | Site and Design © 2009 | Metroblogging ® and Metblogs ® are registered trademarks of Bode Media, Inc.